Šetrně k přírodě s CANDLE

Vyrábíme ze sójového vosku! Proč?

Klasický parafín, ze kterého je většina svíček ze supermarketů, je zcela závislý na těžbě ropy. Naopak sója se pěstuje běžně a patří tak mezi lehce obnovitelné zdroje, šetrné k přírodě, zapadající do eko systému - zasadit, vyrůst, sklidit, znovu zasadit.

Navíc je sójový vosk rozložitelný, a tak se nemusíte bát jeho zbytky vyhodit. Jeho hořením se neuvolňují škodlivé toxiny do ovzduší a oproti včelímu vosku je rostlinného původu.

Používáme buď bavlněné nebo dřevěné knoty.

Sójový vosk je dražší, než parafín. Stejně tak bavlněné a dřevěné knoty nebo esenciální a éterické oleje, které splňují podmínky s certifikátem IFRA. Z toho důvodu bude sójová svíčka vždy dražší než parafínové svíčky v supermarketech, avšak je zdravotně nezávadná a vydrží vám hořet až o polovinu času déle. Její aroma nikdy nebude tak silné, ale alespoň není dráždivé. Je tak vhodná i do domácností, kam klasická vonná svíčka z parafínu nemůže (například pro alergiky, astmatiky, nebo do domácností s dětmi) a pro vegany.

Neplýtváme přírodou

OBAL

Automaticky vyztužujeme vnitřek krabičky do již použitých obalových materiálů, a svíčky odesíláme v papírové krabičce. Nelekejte se tak horšího vzhledu, na kvalitě svíčky to nic nemění. 

AROMA

Plýtvání přírodou je také nadměrné používání esenciálních olejů. Na jejich výrobu (10ml jedna lahvička) je potřeba mnohdy až tuna květin. Proto bychom je měli užívat s rozmyslem a zodpovědně. Navíc, tyto oleje mají slabší aroma a do svíček je jich tak zapotřebí opravdu velké množství, a přesto nikdy neprovoní prostor, jako levné svíčky z drogerie (kterou jsou však karcinogenní). Nechceme ale používat ani kosmetické vůně. Proto kombinujeme esenciální oleje s éterickými, které splňují certifikaci IFRA a REACH. Jsou bez ftalátů, PEG, parabenů a silikonů, vhodné pro vegany i alergiky. Avšak také mohou vyvolat alergickou reakci, ostatně jako vše. Proto před zapálením svíčky řádně vyhodnoťte svůj zdravotní stav. Některé vůně nejsou vhodné ani pro děti a těhotné ženy. Pokud si nejste jistí, zvolte vždy PURE sójovou svíčku bez přidaného aroma. Její hoření vám přinese stejně tak radost, jako svíčka s lehkou vůní.

Nevyhazuj mě!

Také vám bylo vždy líto, když jste měli krásnou svíčku ve skle a po jejím dohoření jste tuto "skleničku" museli vyhodit, protože jste nevěděli co s ní? Na světě je odpadu dost. Pojďme společně tvořit REsvíčky! Každý, kdo si zakoupí svíčku a naši původní nádobku bez poškození doručí k nám na adresu má možnost zakoupit další svíčku se slevou 50 Kč. Svíčku vám vyrobíme do té samé nádobky a dle vašeho přání, ať už jde o vůni nebo design.

Jen předem upozorňujeme, že pokud se nádobka rozbije při Vámi zvoleném způsobu dopravy, nemůžeme ji počítat za řádně vrácenou, tedy se na ni nevztahuje sleva na další nákup a reklamaci je potřeba řešit s přepravcem, nikoliv s naším obchůdkem. Doporučujeme řádně nádobku zabalit výplňovým materiálem, bublinkami, novinami - čímkoliv, polepit páskou "pozor křehké" a dát do dvou krabiček. Samozřejmě se Vám více vyplatí, když pošlete alespoň 2-3 nádobky od svíčky v jednom balíčku.

Adresa pro zaslání nádobky: Lucie Holásková, Traplice 72, 687 04

(Lze zaslat také na výdejní místa přes Balíkovnu nebo Zásilkovnu, která se nacházejí v Traplicích).

Připište prosím Vaše údaje na papír do balíčku (jméno, příjmení a e-mail), abychom Vám mohli zaslat slevový kód na další nákup.