Vliv měsíce na člověka a nová limitka MOON ENERGY 2024

06.01.2024

Věříte, že má Měsíc magickou moc, nebo jste ji snad někdy pocítili? Každý už asi někdy zažil minimálně to, že měl úplněk vliv na náš spánek, někdy i náladu. Spousta lidí vnímá úplněk negativně. Avšak jeho energie může být i pozitivní. V tomto období jsme sice trochu netrpěliví, agresivnější a nervóznější, ale pokud se naučíme pracovat s emocemi a přeměníme tuto obrovskou sílu na pozitivní, začnou se dít skvělé věci.

Účinky měsíce a jeho fází na člověka

Gravitační přitažlivost Měsíce ovlivňuje příliv a odliv, a protože lidské tělo je tvořeno ze 75 % vodou, předpokládá se, že fáze měsíce mohou mít na tělo fyzické účinky. Některé studie například naznačují, že úplněk může ovlivnit kvalitu spánku, což vede k většímu neklidu a méně kvalitnímu spánku. Lunární cyklus je navíc spojován se změnami v růstu vlasů, nehtů a hojení ran. Zatímco vědecké důkazy pro tyto účinky jsou omezené, mnoho lidí uvádí, že během různých fází Měsíce pociťují fyzické změny. 

Kromě fyzických účinků mohou mít fáze měsíce také emocionální a mentální účinky na jednotlivce. Mnoho lidí uvádí, že se během úplňku cítí více emocionální nebo introspektivní, zatímco jiní se mohou cítit více nabití během fáze novu. Měsíční cykly byly spojovány se změnami nálady, energetické hladiny a dokonce i kreativity. Některé kultury a systémy víry také spojují určité měsíční fáze se specifickými emocemi nebo činnostmi, jako je úplněk, který je časem reflexe a uvolnění. 

Měsíc hrál významnou roli v kulturních a historických přesvědčeních, přičemž mnoho společností připisuje Měsíci významnou moc a symboliku. V některých kulturách je měsíc považován za symbol ženskosti, zatímco v jiných je spojován se smrtí nebo transformací. Lunární cyklus byl také používán jako kalendář pro mnoho kultur, s určitými fázemi označujícími významné události nebo oslavy. Kromě toho gravitační přitažlivost Měsíce ovlivňuje zemské přílivy a odlivy, které sehrály významnou roli v historii lidstva a ovlivnily vše od rybářských praktik po dopravu. Celkově je vliv Měsíce na lidskou kulturu a přesvědčení obrovský a různorodý, s mnoha různými interpretacemi a asociacemi. 

Limitka MOON ENERGY 2024

Tato limitovaná edice luxusních sójových svíček v retro skle vznikla s příchodem roku 2024. Měsíc má velký vliv na náš život. Mění se jeho fáze i působení. A proto, že jsem se vždy o toto téma zajímala, vznikla tato limitka MOON ENERGY 2024. V těchto svíčkách naleznete minerální kámen (náhodné barvy) ve tvaru měsíce, který vám po jejich dohoření zůstane. Tuto limitku zdobí štítky s bílou etiketou, která symbolizuje čistou energii.

Jak jste si již mohli přečíst, na někoho působí Měsíc (zejména pak úplněk) negativně - špatný a neklidný spánek, nevrlost, nevyrovnanost. No jsou lidé jako já, kteří jej vnímají pozitivně. Od doby, co jsem si začala uvědomovat, jakou má obrovskou sílu jsem toto období přeměnila na pozitivní. Pravidelně v období úplňku očistím vodou své minerální kameny a nechám je přes noc na parapetu. Tak, aby na něj svítil Měsíc a nabil je svou energií, která mi pak pomáhá po celý další měsíc. Kromě tohoto rituálu tu a tam napíšu na papír to staré, s čím se chci rozloučit a nechci to již ve svém životě, a pak tento papír spálím a popel vysypu do půdy, zaliju vodou a nechám rozmést větrem. Symbolicky jsou v tomto rituálu všechny čtyři živly. Nedělám to pravidelně, ale jen když cítím, že je to potřeba. Obzvlástě silné období pro tyto magické věci jsou pro mne Vánoce a začátek roku. A protože se mi již spoustu věcí a přání splnilo poté, co jsem je v období úplňku vyřkla, věřím, že Měsíc nám dokáže krásně a pozitivně změnit život. Je jen potřeba změnit nastavení a přístup k němu v sobě samotných. A proto, na počest pozitivní energie Měsíce, vznikla tato limitovaná edice, která se mnou souzní.

Věřím, že od teď už si při úplňku nebudete říkat "to zase nebudu spát", ale budete se na něj těšit. Na jeho sílu, energii a na to, co vám může přinést. Můžete si k tomu zapálit třeba tuto limitku MOON ENERGY 2024. Lucie