Úplněk Březen 2024 - Vraní úplněk

12.03.2024

Úplněk v březnu 2024 je známý jako Červí nebo Vraní úplněk. Nastává 25.3.2024 v 8 hodin.

Svůj název získal podle žížal, které se v této době vynořují ze země, což symbolizuje probuzení jara. Podobně i vrána, uctívaná indickými šamany, svým hlasitým krákáním značí konec zimy. V Indii se březnový úplněk shoduje s pulzujícím festivalem Holi, který označuje příchod jara.

Vzhledem k tomu, že tento úplněk provází znamení Vah, jsme povzbuzováni k zamyšlení, hodnocení a nalezení rovnováhy. Je to vhodná doba pro rozhodování, přijímání změn, řešení konfliktů a hledání kompromisů. Váhy, známé svým oceněním krásy, vnášejí do tohoto úplňku dotek estetiky. Budete inspirováni k vylepšení a obklopení krásou. V záležitostech srdce, lásky a romantiky budou vaše nejvyšší touhy. Tento úplněk bude navíc provázet zatmění, které osvětlí vztahové záležitosti a přinese do nich jasný vhled.

Úplněk a zatmění Měsíce

V tento čas se nedoporučují žádné lékařské zákroky. Naopak můžete sbírat kořeny bylin, které teď mají větší sílu. Nadzemní části bylin nasušte a nechejte k pozdějšímu použití.

Dále se nedoporučuje v tomto období stříhat živé ploty, řezat keře a stromy nebo zaštipovat zeleninu a květy.

Pozor si dávejte na ledviny, močovod, močový měchýř, žíly, kůži jako orgán doteku, slinivku, insulin a glukagon.

Tento březnový úplněk bude důležitý pro bytosti narozené ve znamení Vah. Pro ostatní znamení bude uzavírat témata spojené se vztahy (ať už půjde o partnerské vztahy, pracovní nebo o vztahy s potomky). Je to vhodné období také pro dělání pořádku ve smlouvách a dohodách. Tento úplněk obecně nastolí změny, nový směr a nastavení pravidel a pořádku.

Nezapomeňte v období úplňku odpočívat a zastavit se. Kratší meditace a zamyšlení se nad tím, co v životě dál chcete a jaké jsou hranice, nikdy nikomu neublíží. Najděte si tiché místo, zapalte svíčku a nechejte myšlenky proudit.

Lucie.