Lednový úplněk ve znamení Lva - Vlčí úplněk

25.01.2024

Ve čtvrtek 25. ledna 2024 v 18:53 hodin nastane první úplněk roku 2024. Ponese se ve znamení Lva a mimo jiné nám přinese i sílu, nebo umožní se spojit se svým vnitřním já.

Co očekávat od období Vlčího úplňku?

Znamení Lva ze sebe vyzařuje umění se rozhodnout, odhodlanost, ale také odvážnost. Může se stát, že se v tomto období rozhodnete pro náhlou změnu. Právě díky úplňku někteří z nás pocítí příval nečekané odvahy podívat se na svůj vlastní život opravdově, bez růžových brýlí. Možná zabrousíte v myšlenkách i tam, kde jste v minulosti přimhouřili oko.

Lednový úplněk je vhodné období k tomu, abychom se zastavili a zamysleli se nad tím, jak chceme, aby náš rok vypadal. Ať už jde o naše zájmy, kterým se chceme věnovat, činnosti nebo pracovní směr. Toto období také nabádá k objevení (možná doposud skrytého) talentu v nás samotných a v důvěru v nás samotné.

ENERGIE LEDNOVÉHO (VLČÍHO) ÚPLŇKU: úplněk ve znamení Lva přináší vášeň, odvahu a kreativitu. 

Leden 2024 - Vlčí úplněk

Názvy úplňků vznikly z určité lidové moudrosti, z tradic, ale také z mytologie. Jednotlivé úplňky byly nazývány podle toho, co se v daném období zvykle dělalo (například sklizeň úrody nebo rituály), dále dle barvy měsíce, ale také podle přírody a toho, co se v ní v daném období odehrávalo.

Lednový úplněk dostal jméno Vlčí právě proto, že právě ve studeném zimním období, které s sebou leden přináší, vyli vlci na Měsíc a toulali se blízko lidským příbytkům. V dávných dobách lidé věřili, že právě v období okolo úplňku jsou vlci ještě nebezpečnější, silnější, hladovější a umí měnit svou podobu. A tak toto strašidelné vytí vyhladovělých vlků dalo vznik názvu pro lednový úplněk.

Naše tipy na úplňkové rituály

Seznam snů, přání a cílů: Najděte si klidné místo, kde budete o samotě a ponořte se do sebe samotných. Zamyslete se nad tím, co byste si skutečně přáli, čeho chcete dosáhnout a jaké máte plány. To pak sepište na papír a vložte do toho svou energii. Právě úplněk ve znamení Lva vám může dodat odvahu a kuráž dosáhnout toho, co si přejete.

Očistěte minerály i prostor: Při každém úplňku vezměte minerální kameny, které máte doma, opláchněte je vodou a dejte je přes noc na parapet tak, aby na ně dopadal svit Měsíce. Tím se nabijí energií, která vám poslouží zase do dalšího úplňku. Vnitřní prostory můžete vyčistit za pomoci kadidla, vykuřovadla nebo vonných tyčinek. To vám pomůže vykročit vstříc do nového roku s dobrou energií.

A samozřejmě, nezapomeňte zapálit svou oblíbenou svíčku. :-) 

Mám pro vás tip pro všechny úplňky tohoto roku, a to je nová limitovaná edice MOON ENERGY 2024, která má v sobě zasazen krystal ve tvaru Měsíce.

Pro "lvíčata" pak doporučuji svíčku se znamením horoskopu Lva.

Lucie